U novouređenim prostorima Klinike za onkologiju KBC-a Split predstavljane su nove mjere humanitarne i logističke podrške koje se provode u suradnji s Gradom Splitom, a koje značajno olakšavaju proces liječenja onkološkim bolesnicima.
“Briga o onkološkim pacijentima jedan je od prioriteta Grada Splita, zbog čega kontinuirano podupiremo projekte koji podižu kvalitetu njihove skrbi i svakodnevnog života. Uz organizirani prijevoz na liječenje, radimo i na osiguravanju smještajnih kapaciteta za pacijente koji dolaze iz udaljenijih krajeva. Ovakvi projekti pokazuju koliko zajedništvom možemo doprinijeti humanijem i dostojanstvenijem liječenju”, rekao je gradonačelnik Tomislav Šuta.
Prostor Klinike za onkologiju uređen je kako bi pacijentima olakšali teške dane liječenja i pružili im osjećaj topline i doma. Prostor je estetski i funkcionalno humaniziran: prostorom svira umirujuća glazba, osigurane su nove, udobne fotelje za čekaonice, zidovi su obnovljeni i ukrašeni fotografijama, a pacijentima je na raspolaganju besplatna kava i literatura za opuštanje.
“Preuređenje Klinike za onkologiju važan je iskorak u stvaranju ugodnijeg i kvalitetnijeg okruženja za pacijente, ali i za zdravstvene djelatnike koji svakodnevno skrbe o njima. Zahvaljujem svim donatorima i partnerima koji su prepoznali vrijednost ovog projekta i omogućili njegovu realizaciju. Nastavit ćemo ulagati u razvoj bolničke infrastrukture kako bismo našim pacijentima pružali zdravstvenu skrb na najvišoj razini”, istaknuo je ravnatelj KBC-a Split izv. prof. Krešimir Dolić.
Uređenje Klinike financirala je Županijska liga protiv raka - Split, koja je zaslužna i za prošlogodišnje uređenja okoliša bolnice i izgradnje „Parka života“. Osim Županijske lige protiv raka koja je uložila 150.000 eura, u preuređenju su obol dali I drugi donatori među kojima se ističu donacije tvrtki Tommy i Atlantic Trade, koje su akcijom „Doniraj kupnjom proizvoda Cedevita“ prikupile 20.000 eura.
“Naš je cilj bio stvoriti prostor u kojem će se pacijenti, unatoč teškom razdoblju liječenja, osjećati što ugodnije i dostojanstvenije. Svaki detalj uređenja osmišljen je kako bi smanjio stres i pružio osjećaj topline, mira i podrške tijekom boravka u Klinici. Zahvalni smo svim donatorima i građanima koji svojim doprinosom omogućuju da zajedno nastavimo razvijati onkološku skrb u Splitu”, zaključio je prof. dr. sc. Eduard Vrdoljak, predstojnik Klinike za onkologiju i radioterapiju.