Doktor Ljubo Znaor mi je operirao oko prije 50 dana, na moj 52. rođendan. Prilikom pregleda na hitnom prijemu ustanovljena je ablacija retine i prisutnost "ožiljaka" u mrežnici (PVR gr B/C), makula je već bila djelomično odignuta. Dr. Znaor me sutradan operirao (imala sam sreću da je bio tada dežuran). Prilikom prvog razgovora bilo mi je jasno da se radi o izuzetno ugodnom, profinjenom, strpljivom i konkretnom čovjeku prekrasnog anđeoskog lica i glasa koji neće uljepšavati stvari. Tijekom same operacije svi su bili jako ugodni i profesionalni i primijetila sam s koliko uvažavanja, iskrene želje da prenese znanja, strpljenja i posvećenosti detaljima je izvršena cijela operacija prilikom koje mi je ugradio i umjetnu leću (zbog početne katarakte) te tako smanjio dioptriju do dogovorenog stupnja. Bio je toliko savjestan i pažljiv da mi je osobno došao u sobu podsjetiti me da promijenim položaj tijela kako bi oporavak bio što bolji. Već na prvoj kontroli nakon 12 dana rezultat je bio fantastičan jer sam vidjela 100 % uz nešto iskrivljenu sliku ravnih linija. Nakon 46 dana od operacije, na drugoj kontroli vid se u potpunosti stabilizirao tj. nestale su iskrivljene slike te je zadržana vidna oštrina 100%, mrežnica stabilna, priliježe. Doktor me odmah nakon operacije upozorio kako je lako moguće da će mi ostati iskrivljene linije budući da mi je bio zahvaćen centar vida ali da nije nužno. Mislim da je doktor napravio tako dobar posao prilikom operacije da je upravo zbog njegove stručnosti, posvećenosti i detaljnosti kojom je pristupio uklanjanju "ožiljkastih" membrana na mrežnici moj vid potpuno očuvan. Bit ću mu zahvalna do kraja života. Još jedna sitnica koja pokazuje koliko je skroman, normalan i pristojan čovjek: prilikom kontrolnog pregleda mlađa doktorica ga je upitala nešto, doktor je isprva shvatio da je kolegica napravila veliki propust ali čim je shvatio da je on zapravo krivo razumio, ispričavao se iskreno mladoj kolegici i to nekoliko puta premda nikada nije niti povisio ton, ni pokazao nimalo nestrpljenja niti bilo kakvu grubost. Jednostavno mislim da doktor Znaor nije sposoban za grubost prema nikome. Ima iskrenu želju pomagati ljudima te prenositi svoja znanja kolegama. KB Split, fakultet i ovaj grad mogu biti presretni što imaju takvog liječnika i profesora. Grazie di cuore!
S. R. DŽ., 23.6.2026.